O mnie

Ucz się ode mnie!

dr Magda Sobolewska

Całe moje życie zawodowe jest związane z Wydziałem Biologii UW.

Z wykształcenia jestem biologiem, łączącym pasję dydaktyki przyrodniczej z fotografią.


Od lat jestem zaangażowana w działalność edukacyjną i popularyzatorską, dotyczącą m.in. z warszawskiej zieleni miejskiej, a także ochrony bioróżnorodności w parkach i ogrodach. Lista moich publikacji obejmuje zarówno artykuły ogrodnicze, konsultacje naukowe książek ogrodniczych jak i podręczniki szkolne w zakresie biologii. Poza kompetencjami pedagogicznymi w zakresie metodyki nauczania, wsparcia uczniów, studentów i dorosłych słuchaczy, posiadam także kwalifikacje z zakresu fototerapii.

magda_w_kwiatach

Fotografia

Aktywnie organizuję spacery przyrodnicze i fotograficzne w Warszawie i okolicach, prowadzę warsztaty i zajęcia fotograficzne. Długoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze fotografii naukowej zaowocowało zaproszeniem mnie do grona jurorów polskiej edycji konkursu Wiki Photo Science.

Specjalizuję się w fotografii roślinnej i kwietnej, także z zastosowaniem artystycznych technik i środków wyrazu. Prowadzę warsztaty pokazujące możliwości zastosowania uważności (mindfullness) w fotografii. Po zakończeniu pandemii znów mogę prowadzić spacery fotograficzne w Warszawie i okolicach.

Wykładam fotografię dla Uniwersytetu Otwartego UW. Nie unikam fotografii nowoczesnej wykonywanej smartfonem. Moje autorskie kursy fotograficzne – ABC Bezstresowej Fotografii zostały docenione przez słuchaczy, dzięki czemu już dwukrotnie znalazłam się wśród najlepszych wykładowców Uniwersytetu Otwartego UW.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami o nowych wpisach blogowych, warsztatach i innych wydarzeniach organizowanych przez Fotoflora.