Jak stworzyć własną pocztówkę?

Fotografując kwiaty tworzymy zasób wielu zdjęć, z których możemy wykorzystać kadry do stworzenia własnych pocztówek. Będą one osobistym, niepowtarzalnym dopełnieniem naszego wkładu w celebrację rodzinnych lub towarzyskich okazji. Wydruk zdjęć w formie pocztówek na różnych, szlachetnych papierach można zlecić w wielu firmach.

Aby przygotować własną pocztówkę dobrze jest wybrać zdjęcie w wyraźnym, ostrym i kontrastowym motywem kwiatowym, bez dodatkowych elementów odwracających od niego uwagę. Ja wybrałam zdjęcie jesiennej róży z mojego ogrodu. Aby jeszcze bardziej wyróżnić kwiat, przyciemniłam tło i dodałam niewielką, ciemną winietę wzdłuż brzegów zdjęcia.

Niewielkie zmiany – przycięcie i przyciemnienie zwracają uwagę na różę.

Miałam nastrój na stworzenie spokojnych eleganckich pocztówek z życzeniami na różne okazji. W związku z tym zmieniłam kolorystykę zdjęcia na opcje czarno-białą.

Czarno biała wersja zdjęcia sprawia, że staje się bardziej szlachetne.

W programach graficznych jest wiele możliwości doboru wariantów kolorystyki zdjęcia. Może ono być bardziej niebieskie lub szare, albo ciepłe brązowe. Nie mogę się zdecydować, które bardziej mi się podoba, dlatego najczęściej zapisuję kilka wariantów – jak poniżej.

Edycja zdjęć czarno-białych daje wiele możliwości tworzenia wariantów kolorystycznych.

Czarno-białe zdjęcia kwiatów często przywołują smutne, nostalgiczne skojarzenia. Aby odejść od tych myśli i móc wykorzystywać moje przyszłe kartki także do radosnych okazji, dodałam do nich kilka efektów świetlnych, urozmaicających i rozświetlających zdjęcia. Teraz pozostaje jedynie przerzucić pliki do systemu pozwalającego na ich wydruk w firmie drukującej pocztówki i gotowe!

Wychodząc od zdjęcia ogrodowej róży stworzyłam eleganckie własne kartki z życzeniami.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Magda Sobolewska

Magda Sobolewska

Z wykształcenia jestem biologiem, łączącym pasję dydaktyki przyrodniczej z fotografią. Specjalizuję się w fotografii roślinnej i kwietnej, także z zastosowaniem artystycznych technik i środków wyrazu.